Czym jest ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Ubezpieczenie NNW nie jest przeznaczone tylko dla kierowców. Zabezpieczyć się może w istocie każdy, kto potrzebuje zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed wynikami nieszczęśliwych wypadków.
Umowa ta potrafi się okazać w szczególności przydatna dla osób uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób wyjeżdżających na wakacje. Limit polisy jest plastyczny i zdołasz go bez kłopotu dopasować do swych potrzeb i wymagań. Masz prawo kupić jedynie zabezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), bądź w pakiecie (np. z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej pojazdu).

Ile to kosztuje NNW?

Stawki tego asekurowania różnią się od siebie w zależności od tego, jaki obszar protekcji masz zagwarantowany i jaki wariant wybierzesz. Wysokość polisy szacuje się w zależności od wielkości kwoty zabezpieczenia, czyli najwyższej możliwej sumy wypłaty. Im większa wartość asekurowania, tym większa składka. Aktualnie, maksymalna suma asekurowania wynosi 20000 złotych (w przypadku NNW kierowcy samochodu).
Na cenę umowy ubezpieczeniowej ma wpływ ponadto:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki praktykujesz.
Gdy ubezpieczalnia zakwalifikuje Cię do gromady większego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze umowy ubezpieczeniowe posiadają więcej wyłączeń – w umowie znajdziesz opis kilku sytuacji, gdzie pomimo wystąpienia wypadku, ubezpieczalnia nie spienięży Ci zadośćuczynienia. Schematycznie do wykluczeń należy jazda pod wpływem alkoholu albo narkotyków, czy stłuczka spowodowana intencjonalnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW zakupuje się na czas trwania obowiązującej umowy OC, a więc maksymalnie na 12 miesięcy. Co jednakże w razie, kiedy zdecydujemy się na nabycie NNW już po zawarciu polisy OC? Wówczas zakład ubezpieczeń policzy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania istniejącej polisy odpowiedzialności cywilnej.

Sprawdź również tanie OC Gefion Kalkulator

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote