Ubezpieczenie mieszkania w bloku

Obecnie, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega jedynie na tym, że zazwyczaj, protekcja, którą dają polisy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli własnych mieszkań. Należałoby ponadto rozważyć kupno indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości, gdyż, umowy ubezpieczeniowe, jakie są wliczone w czynsz, są wyraźnie gorszą możliwością dla propozycji, które obrazujemy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym czynnikiem, jaki winniśmy mieć na względzie szukając lepszego asekurowania posiadłości w bloku, jest limit zabezpieczenia. Polisy ubezpieczeniowe, jakie zapewniają spółdzielnie albo wspólnoty, pozwalają na odbudowanie oraz naprawę głównych murów budynku oraz części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, jak pożar czy też wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W takim wypadku szkody poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej OC wspólnoty czy spółdzielni.
Jednakże w polisach, które zapewniają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich przypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szkodę w mieszkaniu prywatnym jest wszak niezwykle mało. A kiedy już się wydarzy tak, iż ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy poszczególnych posiadaczy mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Skutkiem tego, każdy właściciel lokalu, musi sam zagwarantować sobie ochronę wykupując najlepsze zabezpieczenie posiadłości, które będzie miało najszerszy zakres ochrony z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Zakres zabezpieczenia, odnoszący się do spółdzielni, bazuje na  kluczowych ryzykach i nie gwarantuje doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Sygnując u nas umowę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, otrzymują Państwo w standardzie rozległy pakiet usług Assistance. W ten sposób, gdy mieszkanie nie nadaje się do korzystania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina ma prawo liczyć na zameldowanie w hotelu aż do 90 dni lub transport ocalałego mienia do wskazanego miejsca.
Podsumowując, co musi zawierać najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja pełnej rekompensaty krzywd w lokalu, na wypadek jeśli spółdzielnia albo wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w którym mieszkasz (ubezpieczenie murów);
·    pewność zabezpieczenia każdych fragmentów lokum (nie zaledwie murów, ale także wyposażenia: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot opłat szukania przyczyny szkody, w sytuacji, gdy nie wiadomo skąd przykładowo cieknie woda;
·    pomoc w dotkliwych sytuacjach – np. zameldowanie w hotelu w wypadku zniszczenia dachu nad głową czy pomoc hydraulika, gdy pękła uszczelka;
·    gwarancja poprawnych relacji z sąsiadami, w przypadku szkód spowodowanych w ich mieniu – np. zalanie sufitu czy uszkodzenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona pochwalana przez banki, kiedy Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Rozumie się samo przez się, że właściwe ubezpieczenie lokum nie jest kwestią łatwą. Kalkuluje się poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej propozycji albowiem możesz dobrać perełkę dla siebie – czyli szeroki zakres zabezpieczenia w ciekawej kwocie. Rekomendujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu obliczymy Państwu umowę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Wskazane jest rozważyć naszą ofertę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes